Inspirace

Marshmallows se dají konzumovat na mnoho způsobu, tepelně upravovat a přidávat do různých pokrmů. Zde je malá inspirace:

Marshmallows na ohni

Opékané marshmallows jsou jasnou volbou, pokud si chcete zpestřit  letní posezení u táboráku o sladkou dobrotu. Chcete-li tuto "klasiku" posunout ještě o řád výš, tak můžete opečené marshmallows vkládat mezi sušenky (zároveň jde o skvělý způsob, jak je sundat z opékací vidlice). Mým favoritem jsou sušenky máslové.

Je-li na Vás kombinace se sušenkami příliš sladká, zvolte místo nich plátky ovoce. A pokud patříte mezi "nedočkavé", tak si udělejte rovnou špíz :)

 toasted_marshmallow

Horká čokoláda ve své nejlepší podobě

Přestože opékáni na ohni přeje spíše letním večerům, tak nemusíte smutnit. Do sychravého počasí Vám bude skvělým společníkem horká čokoláda s marsmallows, a to ať už dáte přednost horké čokoládě "z prášku" nebo si vytvoříte domácí. Nalijte horkou čokoládu do Vašeho oblíbeného hrnečku, přidejte dostatečné množství šlehačky, nasypte kousky našich marshmallows nebo je nechte v celku a pouze namáčejte.

Důležitá upozornění (především pro milovníky kokosu):

  • Pokud si chystáte vyrobit vlastní čokoládu, tak do svého receptu rozhodně zařaďte kokosové mléko! Jako posypku doporučuji strouhaný kokos a pokud by Vám to bylo náhodou málo, tak v naší nabídce najdete přímo i kokosové marshmallows! 
  • Výše popisovaný nápoj je nejen chutný, ale i velmi "fotogenický" ;)
  • Nejlépe se pije na gauči pod dekou, ideálně při sledování pohádek

 horka_cokolada (2)

 

Čokolády není nikdy dost!

Kombinace marshmallows a čokolády možná na první pohled nepřekvapí, ale to nemění nic na tom, že je jednoduše skvělá! Rozpusťe čokoládu dle svého výběru, marshmallows do ní ponořte, vyndejte, vyrovnejte na tác a poté nechte ztuhnout v lednici. Voila, pralinky jsou na světě! ;)

Nechcete-li se spokojit s čokoládou pouze na povrchu, zvolte marshmallows přímo s příchutí čokolády :)  Dále se nabízí obalení v drcených mandlích. .... nebo v čokoládových hoblinkách :)

 marshmallow_v_cokolade

Na muffiny, koláče i dorty

Marshmallows je možné rozdělit na menší kousky a ozdobit si s nimi třeba muffiny. Fantazii se meze nekladou, ale pokud chcete, aby zachovaly svůj původní tvar, tak je doporučuji přidat až po vychladnutí zákusku. Jako "pojítko" poslouží krém i několikrát zmiňovaná čokoláda.

Chystáte oslavu a přejete si do výběru sladkých zákusků zařadit nepečenou dobrotu nenáročnou na přípravu? Vyzkoušejte "Birthday Cake Marshmallows". Stačí vybalit, vyskládat a můžete je směle nabízet hostům. Jednotlivé kousky je možné tematicky doplnit o malé dortové svíčky.